Sztuki walki – muay thai zasady mma

Coraz popularniejsze we współczesnym świecie stają się sztuki walki. Ale na co się zdecydować, gdy pojawia się tyle nazw, szczególnie gdy są to nazwy obcojęzyczne, nic nam nie mówiące. Czy słyszałeś o walkach typu muay thai mma a może boks? Kick boxing? Zapewne niektóre są CI całkiem obce.

muay thai zasady

Muay thai po Polsku boks tajski, ale życie byłoby mało skomplikowane gdyby używano tylko nazw typowo polskich. Sport ten kładzie nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Muay thai zasady są bardzo jasne, klarowne. Szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami (w formule amatorskiej na łokcie, kolana i korpus są zakładane ochraniacze, w walkach zawodowych są one nieosłonięte).

muay thai mma

Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami. Chcesz trenować muay thai zasady musisz sobie bardzo dokładnie przyswoić. Innym stylem walki jest mma. Muay thai mma zawiera w swoim szerokim pojęciu. Jest to wymieszanie rożnych stylów walki jak mniej wiecej boks, muay thai, bjj, kick boks itd.
Nie wiesz, na który styl się zdecydować. Kieruj się sercem, to co CI się podoba, a nie trendem, obecną modą.

 

You may also like...